Menu
← Archív udalostí

Ako byť sám sebou? AHA víkend v Zaježovej

14/06/2019 17:00 – 16/07/2019 15:00

14 - 16. jún 2019

 

(piatok 17,00 - nedeľa 15,00) 

Vzdelávacie centrum Zaježová, Slovensko 

Téma víkendu:  

Ako byť sám sebou? 

 

Tento víkend bol celý o bytí v prítomnosti o hľadaní ciest k životu v sebe bez virtuálnych realít, ktoré tak radi vytvárajú naše tvorivé mysle :)
 
Radi by sme Vám poslali zhrnutie toho čo sme spolu preskúmali a objavili a čo nám všetkým pomáha "neulietavať" no byť skôr tu a teraz sami so sebou s ľuďmi ktorých milujeme so životom  samotným.
 
Pozývame Vás každý deň opakovane vracať pozornosť na to miesto v sebe kde cítite že ste, že existujete. Posilňovať v sebe vnútorného pozorovateľa aj cestu k nekonečnej múdrosti a tvorivosti ktorá nám je k dispozícii keď "zbytočne" nezasahujeme. 
Každý sme trochu iný preto sme ponúkali mnohé spôsoby ktoré nám dávajú príležitosť spojiť sa sám so sebou a tým vlastne so všetkými na úrovni bytia.
 
Tu sú tie ktoré sme spolu vyskúšali:
  1. Krátka meditácia dvojitej pozornosti zameraná na sebauvedomenie a vnímanie i vonkajších podnetov zo svojho stredu
  2. Cvičenie - každý máme iný typ obľúbeného pohybu, pokiaľ ho však robíme s plným vedomím, v spojení samým so sebou môže sa stať jednou z ciest ako sa spojiť s prítomným okamihom a byť tu a teraz
  3. Vedomé počúvanie a zdielanie - zažívali sme to v anjelských skupinách. Boli to okamihy, keď sme svoju pozornosť venovali prítomnosti v sebe a zdielaniu druhého človeka bez potreby súdiť, hodnotiť, vytvárať odpovede.  Zažili sme aké to je hovoriť z toho čo je v nás teraz živé v spoločných kruhoch. A tiež v zdieľaniach medzi sebou, keď sme sa spolu rozprávali medzi programom, nachádzali spoločné témy a vzájomné pochopenie. 
  4. Prechádzky v prírode - jedna zo zaručených brán sprítomňovania sa. Tu ani neviem čo napísať stačí sa otvoriť a byť :)
  5. Dotyky, masáže - okamihy keď sme naplno zameraný na prítomnosť v tele a na zdielanie prijímania a odovzdávania.  Meditáže - meditačné masáže patria k najoblúbenejším bodom nášho tradičného programu. Ktorý si môžete dopriať aj doma, či v práci v rámci prestávky buď navzájom s kolegami, alebo sami pre seba. Všetko sa počíta vyskúšajte :)
  6. Hudba a spev,tanec - mali sme možnosť zažiť aké to je spolu tvoriť zvuk, ktorý si žije tak trochu sám svojim životom, prelína sa a tvorí cez nás a uvoľňuje naše telá a otvára naše mysle, keď sme spievali mantru óm. Funguje to aj samostatne vyskúšajte :) Mohli sme zažiť aké je to vytvárať hudbu a tanec spolu pri večernom posedení bubnovaní, spievaní aj medzi jednotlivými cvičeniami. Toto si vždy môžeme dopriať aj doma?  A Tiež nádherné zdielanie, spoločné spievanie a hranie vďaka Janke Bolačekovej ktorá je už tradične tvorcom nádherných spoločných večerných chvíľ na našich aha víkendoch - Ďakujeme Janka, veľmi sa tešíme nabudúce!
  7. Uvedomujúce cvičenia - mohli sme zažívať aký je v tom rozdiel keď vstupujeme do filtra mysle, alebo vedome uvoľňujeme pocity a myšlienky  o situácii a nestrácame sa v interpretáciách a "bolestných" emóciách no ostávame v spojení so svojim stredom - ach aké lákavé býva predsa sa v tej dráme stratiť čo poviete? :)))  Skúsime ďalšiu situáciu nechať plynúť bez tlaku myšlienok a predstáv?
  8. Prijímanie pocitov a myšlienok takých aké sú - mali sme možnosť uvedomiť si že na istej úrovni sme v prežívaní úplne rovnaký, máme podobné pocity, prenasledujú nás podobný "strašiaci" - Neobťažujem ostatných? Som dosť dobrá/dobrý? Nie je to trápne? atď. To sú prekážky ktoré nám niekedy bránia prijímať samých seba a to čo prežívame autenticky a prirodzene, bez potreby o tom či to čo prežívam je dostatočne vhodné, zrelé a primerané v danej chvíli. Aké uvoľňujúce je uvedomiť si že všetci to máme rovnako a úplne kľudne môžeme prežiť len pocit, ktorý je tu a teraz nepremýšľať o ňom, nehodnotiť ho a opäť sa otvoriť do prítomnosti s prijatím svojej ľudskej zraniteľnosti :)
  9. Aromaterapia - kúzelný svet esencie rastlín, ktorý nás lieči, otvára, prináša uvoľnenie ale aj osvieženie a mnoho mnoho ďalšieho. Naša aj Aromaterapeutická terapeutka Irenka bola a je pripravená poradiť každému z nás čo nás môže podporiť na našej ceste či už v oblasti zdravia alebo psychickej pohody. Neváhajte sa na ňu obrátiť. 
Srdečne Vás všetkých pozývame do prítomnosti. Kde neexistuje možnosť nebyť sám sebou, kde je všetko vítané a na všetko je dosť priestoru a času...
Ďakujeme z celého srdca za Vašu otvorenosť, chuť odhaliť sa, dôveru ktorú sme si navzájom mohli dať a za to že ste boli sami so sebou a konali ste v súlade s tým čo ste cítili, že je pre Vás v daný moment to pravé. 
Máme taký predpoklad ktorý sa nám opakovane potvrdzuje no pozývame aj Vás ho preskúmať, že vo svetle vedomia sa všetko dostáva do rovnováhy nech už je to "vychýlené" akokoľvek. Preto tu môže byť všetko presne tak ako je? :)
 
Posielame vrúcne objatia. Janko Tebe posielam fotku lipy ktorú som odfotila na mojom súkromnom miny vandri do Zaježovej. Ak to náhodou nie je ona tak aj táto bola jedinečná :)
 
Tešíme sa na Vás na niektorej z našich akcií v prítomnosti s AHA tímom
viac na www.ahavikend.sk ;)
 
Za Tibka, Vierku a Irenku píše Maťka 

 

Kontakt

Slovensko

Česká Republika