Menu

Archív udalostí

Aha online jesenné pohladenie

04/10/2021 19:00 – 24/10/2021 19:00

Ponúkame Vám 4 online stretnutia s lektormi Aha tímu: s veľkou láskou vytvorený cyklus večerných on-line stretnutí, ktorými si môžeme spríjemniť celý október. Každý týždeň (začíname v pondelok 4. 10. o 19 hod. a potom nasledujúce tri nedele až do 24. 10.) si doprajeme online stretnutie v trvaní 1 hodiny. 

Porozprávame sa o prijímaní, púšťaní a samozrejme aj o tom, čo nás sprítomňuje, doprajeme si spoločné vedené meditácie a zdieľania v priateľskom kruhu.

Pripravíme si čaj, môžeme zapáliť sviečku či v krbe a urobíme si pohodlie. 


K týmto štyrom hodinovým stretnutiam 

(v pondelok 4. 10. a tri nedele:  10. 10.,  17. 10.,  24. 10.  (vždy  o 19 hodine) 

pripájame bonus ďalších troch videonahrávok: Aha víkend stránka

počas troch utorkov dostanete prístup k novému videu: medzi hlavnými online stretnutiami sa tak môžte naladiť - a skúšať si celý týždeň v praxi zverejnenú domácu úlohu  ;)


Cena online programu je 45 eur,

vyvrcholením tohoto online programu môže byť pre Teba spoločné víkendové stretnutie v prítomnosti - AHAvíkend: https://www.ahavikend.sk/oktober2021/)

a k tomu darček:

pri prihlásení (na online aj víkendovku) s úhradou 45  do 24. 9. máme pre Vás zľavu a úhrada online programu bude zároveň zálohou pre Ahavíkend PRIJATIE (cena víkendovky po zľave je v tomto prípade 150 €).

 

Program je koncipovaný tak, aby sme sa mohli spoločne stretnúť online v uzatvorenej skupine a aby každý, kto bude chcieť, mal možnosť položiť otázku, ktorá ho zaujíma - ak nebude priestor v hlavnom online stretnutí, môžete nám svoje otázky aj napísať. 

Ak nebudeš mať možnosť sa v niektorý deň pripojiť, bude z každého stretnutia zhotovený záznam 30 dní k dispozícii.

Tešíme sa na stretnutie,

 Martinka, Vierka, Tibko :)

Prihlásiť sa tu:

Detajly udalostí →

Ako byť sám sebou? AHA víkend v Zaježovej

14/06/2019 17:00 – 16/07/2019 15:00

14 - 16. jún 2019

 

(piatok 17,00 - nedeľa 15,00) 

Vzdelávacie centrum Zaježová, Slovensko 

Téma víkendu:  

Ako byť sám sebou? 

 

Tento víkend bol celý o bytí v prítomnosti o hľadaní ciest k životu v sebe bez virtuálnych realít, ktoré tak radi vytvárajú naše tvorivé mysle :)
 
Radi by sme Vám poslali zhrnutie toho čo sme spolu preskúmali a objavili a čo nám všetkým pomáha "neulietavať" no byť skôr tu a teraz sami so sebou s ľuďmi ktorých milujeme so životom  samotným.
 
Pozývame Vás každý deň opakovane vracať pozornosť na to miesto v sebe kde cítite že ste, že existujete. Posilňovať v sebe vnútorného pozorovateľa aj cestu k nekonečnej múdrosti a tvorivosti ktorá nám je k dispozícii keď "zbytočne" nezasahujeme. 
Každý sme trochu iný preto sme ponúkali mnohé spôsoby ktoré nám dávajú príležitosť spojiť sa sám so sebou a tým vlastne so všetkými na úrovni bytia.
 
Tu sú tie ktoré sme spolu vyskúšali:
 1. Krátka meditácia dvojitej pozornosti zameraná na sebauvedomenie a vnímanie i vonkajších podnetov zo svojho stredu
 2. Cvičenie - každý máme iný typ obľúbeného pohybu, pokiaľ ho však robíme s plným vedomím, v spojení samým so sebou môže sa stať jednou z ciest ako sa spojiť s prítomným okamihom a byť tu a teraz
 3. Vedomé počúvanie a zdielanie - zažívali sme to v anjelských skupinách. Boli to okamihy, keď sme svoju pozornosť venovali prítomnosti v sebe a zdielaniu druhého človeka bez potreby súdiť, hodnotiť, vytvárať odpovede.  Zažili sme aké to je hovoriť z toho čo je v nás teraz živé v spoločných kruhoch. A tiež v zdieľaniach medzi sebou, keď sme sa spolu rozprávali medzi programom, nachádzali spoločné témy a vzájomné pochopenie. 
 4. Prechádzky v prírode - jedna zo zaručených brán sprítomňovania sa. Tu ani neviem čo napísať stačí sa otvoriť a byť :)
 5. Dotyky, masáže - okamihy keď sme naplno zameraný na prítomnosť v tele a na zdielanie prijímania a odovzdávania.  Meditáže - meditačné masáže patria k najoblúbenejším bodom nášho tradičného programu. Ktorý si môžete dopriať aj doma, či v práci v rámci prestávky buď navzájom s kolegami, alebo sami pre seba. Všetko sa počíta vyskúšajte :)
 6. Hudba a spev,tanec - mali sme možnosť zažiť aké to je spolu tvoriť zvuk, ktorý si žije tak trochu sám svojim životom, prelína sa a tvorí cez nás a uvoľňuje naše telá a otvára naše mysle, keď sme spievali mantru óm. Funguje to aj samostatne vyskúšajte :) Mohli sme zažiť aké je to vytvárať hudbu a tanec spolu pri večernom posedení bubnovaní, spievaní aj medzi jednotlivými cvičeniami. Toto si vždy môžeme dopriať aj doma?  A Tiež nádherné zdielanie, spoločné spievanie a hranie vďaka Janke Bolačekovej ktorá je už tradične tvorcom nádherných spoločných večerných chvíľ na našich aha víkendoch - Ďakujeme Janka, veľmi sa tešíme nabudúce!
 7. Uvedomujúce cvičenia - mohli sme zažívať aký je v tom rozdiel keď vstupujeme do filtra mysle, alebo vedome uvoľňujeme pocity a myšlienky  o situácii a nestrácame sa v interpretáciách a "bolestných" emóciách no ostávame v spojení so svojim stredom - ach aké lákavé býva predsa sa v tej dráme stratiť čo poviete? :)))  Skúsime ďalšiu situáciu nechať plynúť bez tlaku myšlienok a predstáv?
 8. Prijímanie pocitov a myšlienok takých aké sú - mali sme možnosť uvedomiť si že na istej úrovni sme v prežívaní úplne rovnaký, máme podobné pocity, prenasledujú nás podobný "strašiaci" - Neobťažujem ostatných? Som dosť dobrá/dobrý? Nie je to trápne? atď. To sú prekážky ktoré nám niekedy bránia prijímať samých seba a to čo prežívame autenticky a prirodzene, bez potreby o tom či to čo prežívam je dostatočne vhodné, zrelé a primerané v danej chvíli. Aké uvoľňujúce je uvedomiť si že všetci to máme rovnako a úplne kľudne môžeme prežiť len pocit, ktorý je tu a teraz nepremýšľať o ňom, nehodnotiť ho a opäť sa otvoriť do prítomnosti s prijatím svojej ľudskej zraniteľnosti :)
 9. Aromaterapia - kúzelný svet esencie rastlín, ktorý nás lieči, otvára, prináša uvoľnenie ale aj osvieženie a mnoho mnoho ďalšieho. Naša aj Aromaterapeutická terapeutka Irenka bola a je pripravená poradiť každému z nás čo nás môže podporiť na našej ceste či už v oblasti zdravia alebo psychickej pohody. Neváhajte sa na ňu obrátiť. 
Srdečne Vás všetkých pozývame do prítomnosti. Kde neexistuje možnosť nebyť sám sebou, kde je všetko vítané a na všetko je dosť priestoru a času...
Ďakujeme z celého srdca za Vašu otvorenosť, chuť odhaliť sa, dôveru ktorú sme si navzájom mohli dať a za to že ste boli sami so sebou a konali ste v súlade s tým čo ste cítili, že je pre Vás v daný moment to pravé. 
Máme taký predpoklad ktorý sa nám opakovane potvrdzuje no pozývame aj Vás ho preskúmať, že vo svetle vedomia sa všetko dostáva do rovnováhy nech už je to "vychýlené" akokoľvek. Preto tu môže byť všetko presne tak ako je? :)
 
Posielame vrúcne objatia. Janko Tebe posielam fotku lipy ktorú som odfotila na mojom súkromnom miny vandri do Zaježovej. Ak to náhodou nie je ona tak aj táto bola jedinečná :)
 
Tešíme sa na Vás na niektorej z našich akcií v prítomnosti s AHA tímom
viac na www.ahavikend.sk ;)
 
Za Tibka, Vierku a Irenku píše Maťka 

 

Detajly udalostí →

Sebaprijatie...ako na to?

15/06/2018 18:00 – 17/06/2018 15:00

V príjemnom Vzdelávacom centre v Zaježovej pre Vás pripravujeme zážitkový víkendový seminár venovaný téme, aktuálnej pre mnohých ľudí:  

viac o víkende TU

Detajly udalostí →

AKO SI VYTVORIŤ BLÍZKY VZŤAH S DIEŤAŤOM, vytvoriť zdravé a podporujúce hranice a pravidlá 1časť.

15/04/2018 09:00 – 15/04/2018 00:00
Čas konania: Nedeľa 15.4. 9,00 - 12,00
Miesto Klincova 20
Cena 30,- Eur
 
Cieľom semináru je porozumieť sebe, dieťaťu a posilniť blízkosť, radosť a uvoľnenie vo vzťahu. Prakticky vyskúšať zdravé zvládanie náročných situácií. Naplánovať jednoduché podporujúce aktivity. Pochopiť prevenciu krízových situácií vo vzťahu. Prakticky načrtnúť fungujúce rešpektujúce pravidlá a začať na nich s deťmi pracovať.
 
Pokiaľ máte záujem prosím prihláste sa na tento link najneskôr do  9.4.  Prihlásiť sa TU
 
Obsah semináru
Základné princípy vedomého rodičovstva
 1. Vzťah k sebe a moje  prežívanie rodičovstva
 • sebapoznanie a sbauvedomenie
 • schopnosť zvládať vlastné emócie
 • starostlivosť o zranené časti osobnosti rodiča
 • praktický nácvik sebauvedomenia, prijatia emócií, presvedčení, strachov a obáv, ktoré štartujú negatívnu reakciu rodiča 
 • starostlivosť o seba
       2.  Vytvorenie blízkosti a dôvery vo vzťahu s dieťaťom
 • napojenie a získanie pozornosti dieťaťa
 • Opakujúce sa rituály a pravidlá o ktoré sa dá bezpečne oprieť
 • Smiech, radosť, hra
 • Empatia , súcit , prijatie
 • Dopĺňanie nádrže lásky u detí
      3. Sprevádzanie miesto mentorovania
 • Vytvorenie zdravých rešpektujúcich hraníc
 • Napojenie , prijatie pocitov, uvoľnenie
 • Pochopenie situácie, vytvorenie zdravej perspektívy a nových pravidiel
 • pravidlá pre dôležité oblasti
 
Seminárom prevádza Martina Strnádová. Akreditovaný terapeut metódy Cesta a certifikovaný kouč. Absolvenka kurzu Emoce a Komunikace zameraného na vytváranie zdravého a podporujúceho vzťahu s dieťaťom. Matka 3 detí. Dospelej dcéry 21 a dvoch synov 12 a 10 rokov. S bohatými praktickými skúsenosťami z osobného života aj z praxe. Aktívny terapeut, lektor  AHA víkendov, workshopov a seminárov zameraných na sebapoznanie a osobný rast. Zasadzuje sa o začlenenie sebauvedomenia, bdelej prítomnosti a emocionálnej inteligencie do medziľudských vzťahov a komunikácie.
Detajly udalostí →

Úvodné stretnutie Amazoniek v Trenčíne

07/04/2018 10:00 – 07/04/2018 15:00

Milé dámy

Srdečne Vás pozývame na úvdoné stretnutie s terapiou Cesta.

Načo by ste chodili? Keď aj tak máte dosť iných starostí?

Oboznámime sa s tým prečo tie „starosti“ máme a ako sami môžeme výrazne ovplyvniť to, aby vznikali čo najmenej.  A keď už vzniknú tak ako čo najúčinnejšie s nimi „naložiť“.

Príďte 7.4. o 16:30  do Trenčína na Legionársku ulicu. Oboznámim Vás o našej práci. Spolu si zostavíme „stress list“ ( to čo nás najviac stresuje) a potom ho krôčik za krôčikom  ošetríme. Pre tie z Vás čo ste viac tiché a introvertné. V našej skupine má miesto každí. A každí prináša svoju jedinečnú hodnotu. Budete robiť a zdielať len to, čo sami chcete. Krásne na týchto stretnutiach je to, že to ide akosi samé od seba. A keď to nejde, aj počúvať je oveľa viac než  sa nezúčastniť.

Toto sú základné témy ktoré preberieme:  

 1. Bunková pamäť a jej vplyv na našu imunitu a zdravie. Model vnímania a ako funguje naša myseľ. Naj väčšie zdroje stresov a ako sa uvoľniť? Bdelá prítomnosť a jej liečivý vplyv na všetko okolo mňa a vo mne...
 1. Ako nás ovplyvňujú staré presvedčenia, nálepky a sľuby. Ktoré presvedčenia nás podporujú a ktoré obmedzujú a bránia uzdraveniu, uvoľneniu a plynutiu lásky v našich životoch?
 1. Aké strachy poznáme a ako vplývajú na náš život. Ako sa so strachom skamarátiť a slobodne sa v živote rozhodovať.
 1. Vzťahy. Vzťah sama k sebe. Vzťahy k partnerovi, deťom a rodičom. Ako vložiť do vzťahov autenticitu a blízkosť. Ako sa uvoľniť do vzťahov.


    5.    Sekundárne zisky ochorení. Čo mi moja choroba dáva a prečo mi prišla do života. Čo sa vďaka nej učím. A
           naopak keby tu nemusela byť čo by som najviac chcela zažívať?   

Detajly udalostí a fotogaléria →

Aj STRACH je len pocit

16/03/2018 06:00 – 18/03/2018 03:00

V prívetivom Ekologickom centre v Hostětíne na Morave pre Vás pripravujeme zážitkový víkendový seminár, ktorý sa koná 16. - 18. 3. 2018. 

Aj strach je len pocit

 
AKO SA PRIPRAVIŤ? Vnímajte samých seba v nasledujúcich dňoch, napíšte si a prineste svoje osobné výzvy. Aká je tá najdôležitejšia? Na čom chcete tento víkend pracovať, čo chcete uvoľniť, pochopiť? 
 
Čo nás čaká na tomto víkende?:
 • Praktická identifikácia tohoto pocitu a jeho programové fungovanie v našich životoch
 • Pozorovanie vplyvu strachu na naše rozhodnutia a sebavedomie
 • Pocit strachu vs typológia osobnosti
 • Bdelá prítomnosť a sebauvedomovanie
 • Prirodzený ľudský potenciál a prirodzené plynutie v našich životoch
 • Praktický nácvik prijímania emócií a "odzbrojenie" katastrofických scénárov
 • Príjemná priateľská atmosféra malej skupiny otvorených ľudí
 • vízia na rok 2018 
 • meditácie a cvičenie, prechádzky v prírode

 

Detajly udalostí a fotogaléria →

AHA víkend téma: Vzťahy

24/11/2017 16:00 – 25/11/2017 15:00

 

 

24. - 26. november 2017

(piatok 17,00 - nedeľa 16,00)

Ekocentrum Veronica v Hostětíne

hostetin.veronica.cz

Víkendom sprevádzajú: Viera Belovičová, Martina Bešková, Irena Ritomská, Tibor Oros

Kapacita:  14 účastníkov

Viac informácií o seminári nájdete tu

Uložiť

Detajly udalostí a fotogaléria →

AHA víkend v Zaježovej EMÓCIE 8. - 10. 9. 2017 událost

07/09/2017 17:00 – 09/09/2017 16:00

AHA! víkend - Sebapoznávací víkend s terapeutmi 

V krásnom prostredí ľudskou rukou takmer neporušenej prírody v Zaježovej. Vo vzdelávacom centre, ktorého energia umocňuje vnímanie nášho vnútra, za účasti 3 skúsených terapeutov,

Okrem toho môžete zažiť:

Detajly udalostí →

AHAvíkend 7. - 9. apríl 2017, Lesná záhrada Sebapoznanie vo vzťahoch

07/04/2017 18:00 – 09/04/2017 16:00

Tentoraz sa Ahavíkend konal na novom mieste, v zaujimavom kruhovom objekte v Lesnej Záhrade pri Hrubom Šúre. Veľmi príjemne nás prekvapila energia tejto originálnej stavby, krásne sa nám tu spolupracovalo, otváralo, prežívalo, zdieľalo. Toto všetko skvele dopĺňala, ba ešte zvýraznila, úžasná kuchyňa pani Záhradníkovej, ktorá nám pripravovala skvelé kulinárske dobroty - a nás si nazvala POHODOVOU skupinou. Ďakujeme :)

Téma, Sebapoznanie vo vzťahoch, v nás otvárala rôzne pohľady, objavovali sme v sebe rôzne presvedčenia, očakávania... Prostredie a blízkosť Malého Dunaja nám ponúkli originálnu možnosť: počas vychádzky k rieke prepustiť všetko, čo nám už neprospieva - po pomalej hladine Dunaja. A ak ešte niečo zostalo - večer, pri indiánskom rituáli, sme mali možnosť odovzdať to ohňu...

Viac o uplynulej akcii tu

 

Detajly udalostí a fotogaléria →

AHA víkend Zježová - Hnev ako priateľ

25/11/2016 18:00 – 27/11/2016 16:00

Vy, ktorí nechcete viac obviňovať rodičov, partnerov, osud či okolnosti z toho, čo sa Vám v živote deje a ako sa cítite, ale chcete preberať svoj život viac do svojich rúk, prijmite naše pozvanie na

AHA! víkend - Sebapoznávací víkend s terapeutmi Cesty

téma: HNEV AKO PRIATEĽ

 • Hnev ako prejav životaschopnosti
 • Ako vzniká hnev
 • Komunikácia v hneve
 • Hnev ako zdroj sily a ochrany 
 • Čo s tým, keď cítim hnev?
 • Ako využiť hnev? 
 • Mám možnosť voľby správania? Podľa čoho si vyberiem? 
 • Ako moje doterajšie správanie, pocity, myšlienky a vzťahy odrážajú môj postoj k hnevu? 
 • Ako by vyzeral môj život so zdravým prejavením hnevu?
 • Je možné byť vedome prítomný v hneve?

Viac o uplynulej akcii tu

 

Detajly udalostí →

Kontakt

Slovensko

Česká Republika